Home staging

Home staging – krásnější nemovitost se lépe prodává

Cizím slovním spojením Home staging se rozumí příprava jednotlivých prostor nemovitosti před fotografováním. Jde o to, aby se sladil interiér do pohledově příjemného tónu. Je potřeba odstranit soukromé, byť cenné drobnosti, např. rodinné fotografie, aby nepřitahovaly pozornost.

V případě, že je nemovitost obývaná, je nutné schovat všechny praktické předměty (žehlící prkno, vysavač apod.) a do interiéru vnést neutrální prvky a dekorace.

Čím jsou totiž pokoje a prostory prázdnější a sladěnější, tím lépe si potenciální kupec může plánovat budoucí bydlení a není rušen stávající kompozicí. A to je cílem: aby kupec mohl uchopit nabízenou nemovitost svou představivostí.

Ložnice s homestagingem

Praktický postup

Focení a instalace dekorací jdou ruku v ruce. Jednotlivé pokoje a prostory se připravují průběžně a fotograf postupuje za designerem, čímž nedochází ke ztrátě času a zbytečnému prodlužování focení. Na závěr se celá nemovitost zaznamená 360° kamerou.

Ložnice v původním stavu

Výhody

Home staging zbaví nemovitost osobního uchopení bývalého majitele a nabídne ji čistou a neutrální pro představy klientů. Když se totiž kupující ztotožní s nemovitostí a jeho představy se překrývají s nabízeným prostorem, je to ideální.
Dále se mnohonásobně zvýší šance na prodej, protože při prodeji jsou nejdůležitější představy kupujícího, a neutralita a příjemné prostředí vyhoví daleko většímu počtu lidí.
Tím se výrazně zkrátí doba potřebná k prodeji a zvýší se její hodnota na trhu nemovitostí.

Chcete zvýšit atraktivitu Vaší nemovitosti a urychlit prodej či pronájem?

WordPress Lightbox